У Полтавській області сталася страшна подія — в аквапарку, що під Полтавою, потонула дитина. Новина, яку не хочеться писати, і яку не хочеться читати, але мусимо знати правду про те, що сталося в нашій громаді.
## Що відомо про інцидент
За інформацією поліції Полтавщини, трагедія сталася 9 червня в одному з приватних аквапарків неподалік Полтави. Дитині було всього 11 років. За попередніми даними, хлопчик перебував у басейні разом із іншими дітьми, коли раптом зник із поля зору близьких. Шанс врятувати був, але час зіграв проти нього. Медики під’їхали дуже швидко, але, на жаль, реанімаційні заходи не дали результату.
## Як відреагували рідні та працівники
Мама малюка, як розповідають очевидці, не могла стримати сліз. Працівники аквапарку надали всю можливу допомогу, а потім благали Бога, щоб хлопчик вижив. Але диво цього разу не сталося. Така пригода — це не тільки біль сім’ї, а й великий виклик для всіх, хто працює в туристичній сфері: ще раз згадати про відповідальність і безпеку.
## Версія поліції та слідство
За фактом трагедії вже відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 115 Кримінального кодексу України — “умисне вбивство” з позначкою “нещасний випадок”. Слідчі призначили судмедекспертизу, щоби точно встановити причини смерті.
Слідство опрацьовує такі основні версії:
– Недогляд рятувальників або персоналу
– Порушення правил техніки безпеки
– Особиста необережність
Як усе було насправді — з’ясує об’єктивне розслідування. А поки що працівників аквапарку опитують і перевіряють всі документи щодо безпеки басейну.
## Що робити батькам, аби уникнути біди?
Ось кілька простих, але важливих порад від рятувальників:
– Не залишайте дітей без догляду у воді навіть на секунду.
– Обирайте басейни, де чергують професійні рятувальники.
– Навчайте дітей правилам безпеки у воді та першій допомозі.
– Не спускайте з очей навіть, якщо здається, що дитина “просто плаває поряд”.
## Хто винен і чи можна було запобігти трагедії?
Що зараз думати рідним, коли горе стоїть у дверях? Як далі жити і кого звинувачувати? Вже зовсім не хочеться шукати виправдання нікому. Ця історія — ще одне нагадування: цивільна безпека має бути понад усе, особливо у такі напружені для України часи.
Бо хто, якщо не ми, захистить дітей від нещасного випадку навіть на відпочинку? Співчуваємо родині. Щиро. І сподіваємося, уроки будуть винесені.
Залишаємо ці рядки не лише як новину, а як пересторогу. Будьте на сторожі. Війна може змінити наші реалії, але цінність життя — незмінна.